„Nykstantis Užupio koloritas“

– mano miesto metraštis.

 

2014 metais personalinėje parodoje, vykusioje Dailės Akademijos parodų salėse „Titanikas“, pristačiau gobelenų ir fotografijų ciklą apie mano miesto sienose rašomą istoriją.

Už šią parodą 2019 metais buvau apdovanota Vyriausybine Kultūros ir Meno premija. Tai paskatino dar intensyviau fiksuoti išlikusių sienų fragmentus, man labai primenančius abstrakčią tapybą. Klaidžiojant gatvėmis stebiu nuolatinį (civilizacijos įtakojamą) miesto - tarsi gyvo organizmo, kitimo procesą. Bėgantis laikas sparčiai keičia Užupį, nyksta senasis jo koloritas. Daugumos sienų fragmentų šiandien Užupyje jau nebesurasime, tie laiko „piešiniai“ išliko tik mano fotografijose, tarsi miesto metraštyje.

 

Nuo kovo 1 dienos pristatau virtualią parodą „Nykstantis Užupio koloritas“ Pamėnkalnio galerijoje. Joje eksponuoju sienų faktūrų fotografijas ir jų įkvėptus savo piešinius. Abi technikos ekspozijoje taip harmoningai susipynė į visumą, kad atskirti kur yra kas - sudėtinga. Tebūnie tai intriga žiūrovui.

 

Taip pat parodoje pristatau ir leidinį, kuris sudarytas iš 2011-2021 metais (per visą dešimtmetį) sukauptų  įdomiausių Užupio sienų fotografijų kolekcijos ir išleistas foto-atvirlaiškių knygos forma. Kiekvienas šio leidinio tiražo egzempliorius yra skirtingas ir tuo unikalus, kaip ir sienos, supančios mus mūsų mieste.

 

Zina Vogėlienė

 

 

 

" Nykstantis Užupio koloritas"

Parodos katalogas

 

Šio katalogo autorines atvirutes galite įsigyti

"Mo muziejus" parduotuvėje Pylimo g. 17, Vilniuje.

 ŽIŪRĖTI VIRTUALIĄ PARODĄ

© 2021 zina vogėlienė